Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.

Państwowe Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej.

Wysoki kontrast

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zgłoszenia: tel. 22 718 00 92

 

Dzień Otwarty Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych (KSOP) jest jednym z najważniejszych cyklicznych wydarzeń organizowanych przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych (ZUOP), którego celem jest przekazanie wiedzy na temat postępowania z odpadami promieniotwórczymi w Polsce, a w szczególności na temat bezpiecznego funkcjonowania składowiska.

W 2020, z uwagi na szczególne okoliczności, Dzień Otwarty niestety odbył się bez wchodzenia do obiektów KSOP. Dyrekcja ZUOP zapoznała wszystkich uczestników wizyty z zasadami postępowania i technologiami składowania odpadów promieniotwórczych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu bezpieczeństwa radiologicznego społeczności lokalnej oraz środowiska naturalnego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy odwiedzili KSOP w Różanie za miłą i przyjazną atmosferę oraz aktywny udział. Bardzo miło było nam Państwa gościć, mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych jest jedynym w Polsce obiektem przeznaczonym do składowania odpadów krótkożyciowych nisko- i średnioaktywnych, które funkcjonuje od 1961 roku do chwili obecnej. Zlokalizowane jest na terenie gminy Różan w powiecie makowskim. Więcej informacji na temat KSOP na stronie internetowej www.zuop.pl

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.