Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.

Państwowe Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej.

Wysoki kontrast

 

 

BIP

 

Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Instytutem Ochrony Środowiska – Państwowym Instytutem Badawczym i działającym w jego ramach Krajowym Ośrodkiem Zmian Klimatu oraz  Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, finansującym przedsięwzięcie, zorganizowało I edycję programu stażowego „Klimat dla Przyszłości”, która rozpoczęła się 2 listopada 2020 roku. 

W ramach pierwszych dwóch miesięcy stażyści mają okazję zapoznać się z pracą Ministerstwa, odbyć szkolenie w Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, a także uczestniczyć w szeregu wizyt studyjnych w jednostkach podległych i nadzorowanych przez Ministerstwo. 
Jedna z tych wizyt miała miejsce w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych w dniu 9 grudnia br. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią Covid-19 wizyta ta zorganizowana była w formie wirtualnej. Stażyści mieli okazję zapoznać się z działalnością ZUOP, rodzajami odbieranych, przetwarzanych, a finalnie składowanych odpadów promieniotwórczych i zużytych zamkniętych źródeł promieniotwórczych. 
Jesteśmy dumni, że ZUOP jest partnerem tego programu i z niecierpliwością czekamy na stażystę, który w naszej organizacji będzie pracował przez 10 miesięcy nadchodzącego roku. Jednocześnie już dziś zapraszamy wszystkich stażystów do udziału w organizowanych przez ZUOP aktywnościach edukacyjnych takich jak np. Dzień Otwarty Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych, gdzie będzie można zapoznać się z funkcjonowaniem tego obiektu. Szczegóły organizacyjnego tego wydarzenia będzie można znaleźć na stronie internetowej www.zuop.pl.
 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.