Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.

Państwowe Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej.

Wysoki kontrast

 

 

BIP

#60latKSOP

12 maja 1961 r. to ważna data w historii polskiej atomistyki. Tamtego dnia, po okresie badań i analiz, Zastępca Głównego Architekta Województwa Warszawskiego podpisał zaświadczenie o lokalizacji Składnicy Odpadów Promieniotwórczych, jak wtedy nazywano.
 

Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych (KSOP) na terenie dawnego fortu wojskowego nr 3 w Różanie nad Narwią. KSOP jest jedynym tego typu obiektem w Polsce, działającym od 60-ciu lat. Składowisko jest przeznaczone do składowania nisko- i średnioaktywnych krótkożyciowych odpadów promieniotwórczych pochodzących z medycznych zastosowań izotopów promieniotwórczych, a także z nauki i przemysłu.
 

Obchody 60-lecia eksploatacji KSOP, z uwagi na obostrzenia spowodowane sytuacją pandemiczną w kraju, zostały przeniesione na wrzesień 2021 roku. W czasie tych obchodów planowane są Dni Otwarte KSOP. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia będą podane w terminie późniejszym.

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.