Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.

Państwowe Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej.

Wysoki kontrast

 

 

BIP

10 września odbyły się obchody 60-lecia eksploatacji Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich instytucji, które na co dzień przyczyniają się do funkcjonowania KSOP. Podczas uroczystości Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyki wręczył– nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę – Złoty Krzyż Zasługi emerytowanemu Dyrektorowi Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych Andrzejowi Cholerzyńskiemu. Następnie odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Henryka Daszewskiego, który pełnił funkcje konsultanta społecznego przy Komisji Ochrony Radiologicznej Rady Miejskiej w Różanie. 

Po wysłuchaniu wykładów dr inż. Bogusława Perzyka ,,Historia fortów w Różanie’’ oraz prof. dr hab. inż. Renaty Mikołajczak ,,Zastosowanie izotopów promieniotwórczych w medycynie’’, zaproszeni goście udali się na zwiedzanie Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych. 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.